Hakkımızda

Atölye Kürün, Türkiye’deki sanat ve kültür hayatına katkıda bulunmak amacıyla yaratıcı bir platform oluşturur. Güzel Sanatlar Fakültelerinin saygın bölümlerinden Resim ve Heykel disiplinlerinin uyum sağladığı özgün çalışmalar yaratan bir atölye olarak hizmet sunar. Gerek sanat gerekse pedagoji alanında aldığı akademik eğitimle profesyonel olarak 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.

Verdiği hizmetler bünyesinde doğada var olan ve yaşamsal döngülerini tamamlamış olan materyalleri, bir sanat eserine dönüştürerek sürdürülebilirliğe hizmet etmektedir.

Günümüze kadar gelmiş olan sanat anlayışlarını bireylere aktarmak ve bu bağlamda bireylerin yaratıcı düşüncelerini bir forma bir esere dönüştürmelerine yardımcı olmayı amaç edinir. Günümüzde belirli kalıplara sokulmaya çalışılmış sanat anlayışına bir nefes kazandırmayı, bireylerin sanatla tanışmasını sağlamayı ya da bireylerdeki var olan sanat anlayışına yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir.

Hayal ettiğimiz her şey gerçektir.

KURUCU

Fatih Kürün

2009’da Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünü birincilikle bitirmiştir.

2017’de Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü dereceyle bitirmiştir.

Bunlara ek olarak 2010 yılında pedagojik formasyon eğitimini almış ve aldığı eğitimler çerçevesinde hobi kursları verip yetenek sınavlarına öğrenciler yetiştirmiştir. Hazırladığı öğrencilerden Marmara üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’deki birçok üniversiteye öğrenci kazandırmıştır.

Resim ve heykel dallarında birçok sergiye katılmış olup özel ve resmi kurumlara anıt, duvar boyama, rölyef çalışmalarında bulunmuştur. Gönüllü olarak TOG vakfı başta olmak üzere birçok dernek ve okulda sanatsal etkinlikler düzenlemiştir.

Çalışmalarını Balat’ta ki atölyesinde sürdürmektedir.